środa, 15 października 2014

XII - Hamburg

Hamburg - czerwiec 2014

Długi czerwcowy weekend zbiegł się z krótką podróżą na północ Niemiec, do Hamburga. Hamburg jako jeden z najbogatszych miast u naszych zachodnich sąsiadów posiada dobrze zintegrowany miejski system transportu.
Hamburg posiada 4 linie metra i podobnie jak w innych miastach Niemiec, jest to system, w którym możemy rozróżnić części trasy podziemne jak i naziemne.

Nie można również w hamburskim metrze doszukiwać się wyjątkowości architektonicznego stylu czy też zachwycać technologiami tam zastosowanymi. Metro bardzo podobne do systemu berlińskiego, nastawione na cel, a nie formę.

Sam tabor nie jest nowoczwesny, ale spełnia swoje funkcję. Metro również nie jest szczególnie przepełnione. Dociera nie tylko w samo centrum miasta, czy także w miejsca atrakcyjnie turystycznie jak port, dzielnica Sankt Pauli, ale także dzięki niemu i zintegrowanemu z nim systemowi S-Bahn - szybkiej kolei miejskiej, możemy podróżować sprawnie i punktualnie na obrzeża miasta.

Bilet jednorazowy to wydatek ok. 3,50 euro. Zazwyczaj można je nabyć w biletomatach na stacji. Ale dwie przestrogi dla podróżnych. Po pierwsze kontrole biletów są bardzo częste. A po drugie bilet zakupiony w biletomacie jest od razu ważny przez pewien okres, więc nie można zakupić biletów na zapas czy też na jutro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz