środa, 7 maja 2014

X - Paris


Paryż - II/III 2014


Z kolejnym rokiem kolejne podróże. Tym razem wypadło na stolicę Francji - Paryż. Paryż jest jednym z 5 francuskich miast, posiadających system metra. Jednak paryskie metro jest najbardziej rozbudowane i rozwinięte.
Stanowi główny środek transportu.

Wszystkie wejścia do metra wyglądają podobnie i nie charakteryzują się niczym szczególnym. Dodatkowo trzeba dodać, że organy miejskie nieszczególnie dbają o porządek czy czystość stacji. W dojściach na peron znajduje się dużo bezdomnych, niestety jak w całym Paryżu, którzy próbują schronić się w cieple i w spokoju przespać noc, a pewnie i przewegetować dzień.

Jednak metro mimo wszystko zapewnia szybki sposób na przemieszczanie się po zakorkowanym mieście. Liczba i umiejscowienie stacji pozwala dotrzeć do każdego turystycznego punktu.
Również wnętrza poszczególnych stacji są do siebie podobne i nie odróżniają się niczym szczególnym od siebie. Zaprojektowane dla funkcjonalności.


Metro, które ma już kilkadziesiąt lat nie może przeżywać wciąż swych czasów świetności, jednakże utrzymanie czystości i porządku w samym metrze jak i okolicach zostawia dużo do życzenia.

Na koniec jedna perełka - wejście na stację. Szwendając się po mieście przez 4 dni to jedyna wejście, które odróżniało się od innych.


Było więcej zdjęć, zwłaszcza wewnątrz stacji czy też samej kolejki, niestety telefon, którym były wykonywane uległ uszkodzeniu, stąd ostało się tylko tyle.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz