poniedziałek, 24 marca 2014

IX Wien

Wiedeń - XII 2013/ I 2014 Po krótkiej wizycie na północy Włoch, przyszedł czas na Sylwestra w stolicy Austrii - Wiedniu. Można dyskutować czy to jedyne austriackie miasto posiadające system metra - ja do tego zdania się nie przychylam, jednak będąc konserwatywnym trzeba tak uznać. Metro w Wiedniu, tzw. U-Bahn Wien, jest gęsto rozbudowanym systemem, pozwalającym na komfortowe i szybkie podróżowanie po stolicy. Przez 4 dniowy pobyt, nie zauważyłem nadzwyczajnej ilości korków komunikacyjnych (po niemiecku - stau :) ), może głównie dzięki temu, iż metro było pierwszym moim wyborem transportu miejskiego.
Jak widać stacje metro potrafią być mały dziełem architektonicznym, jak i prostym, funkcjonalnym przystankiem. Metro jak w większości odwiedzanych przeze mnie miejsc w pewnym momencie wynurza się z podziemi i prowadzone jest po powierzchni, zwłaszcza na obrzeżach miasta.
Co do samej jakości kolejki to widać, że system nie powstał kilka lat temu, ale utrzymany jest w bardzo dobrym stanie, a tabor wciąż jest wymieniany na nowy. Po wyglądzie stacji można odnieść wrażenie, że władze miasta naprawdę dbają o wiedeńskie metro.
5 linii metra zapewnia sprawną komunikację w mieście i pozwalać dotrzeć do wszystkich ważnych punktów w Wiedniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz