wtorek, 28 stycznia 2014

VIII - Genova

XII 2013 - Genova Po Brescii i metrze otwartym w 2013 r. przyszedł czas na jedno z najkrótszych linii na świecie - Genua i 6,9 km. Jedna linia przygotowana specjalnie na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 1990 r. Podobna do mediolańskiego systemu. Nie jest to szczególny cud techniki, również można zarzucać funkcjonalność tego systemu komunikacyjnego, gdyż linia położona jest przy linii brzegowej. Łączy dwa główne dworce w Genui. Póki co nie ma w planach miasta przedłużanie istniejącej linii.
Jak widać perony i stacje nie są architektoniczną poezją, ale nie tego się powinno wymagać. Nie jest to preferowany system komunikacyjny w Genui. Za to linia umożliwia przejazd do ścisłego centrum Genui, jak i do portu.
Ciężko znaleźć plusy system, który posiada niecałe 7 km, nie jest preferencyjnym system komunikacyjnym. Wygląda trochę to tak, że miasto wybudowało metro specjalnie pod MŚ w 1990 r. Może to było warunkiem koniecznym dla Genui, aby mogła organizować spotkania piłkarskie, choć metro pod stadion nie dojeżdża, a następnie po '90 roku system ten stał się po prostu niepotrzebny i stąd wynika brak planów rozbudowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz